HAKKIMIZDA

65 yılı aşkın tecrübenin kısa tarihçesi

Tarihçemiz

1950

Gaziantep Taşımacılık’ın temelleri 1950 senesinde İstanbul Sirkeci, Ebu-Suud caddesinde atıldı. Gaziantep Ambarı olarak da anılan şirketimiz Gaziantep ve Kilis’in tüm ilçelerine günlük sevkiyat başlattı.

1965

İstanbul’dan Anadolu’ya gönderilen yüklerin at arabaları ile toplandığı o yıllarda, kamyonlarımız Sirkeci-Harem vapurunun uzun sıralarında bekleyerek Gaziantep’e doğru yola çıkardı.İstanbul sanayisinin hızla büyümesi ve artan nüfus yoğunluğunun etkisiyle Sirkeci’deki iş yerimiz şehir merkezinde kalmış ve kapasitesi yetersiz hale gelmiştir.

1978

Kapasite ve hizmet kalitesini artırmak isteyen şirketimiz, öz-sermayesi ile yatırımlarına başlamış ve merkezini 1978 senesinde Nakliyeciler kooperatifinin ortak girişimi ile inşa edilen Zeytinburnu Ambarlar Sitesine taşımıştır.

1994

1994 yılında İstanbul-Gaziantep hattında yük taşıyan 5 farklı şirketi kendi bünyesinde toplayan Gaziantep Taşımacılık, Gaziantep ve çevre ilçelerine en fazla parsiyel/kargo yük taşımacılığı yapan nakliye ambarı olmuştur. Sektörde rakiplerinden önce uyguladığı online kargo takip sistemi, 2 iş günü içerisinde hızlı teslimat gibi yenilikler ile sektörde her zaman müşteri memnuniyeti ile tanınmıştır.

2000

Artan taşıma kapasitesini karşılamak için 2000 senesinde şirket öz-sermayesi ile Gaziantep’te inşasına başladığı Güney Anadolu Aktarma Merkezi ile toplam 3,000 M2 ‘kapalı lojistik alanında GAP bölgesinin en büyük lojistik aktarma merkezi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

2018

Bugün, İstanbul Yenibosnadaki merkezi ile beraber, İstoç, Hadımköy, Basın Ekspres, Zeytinburnu ve Tuzla’daki lojistik toplama alanları ile birlikte toplam 4000m2 alanda 150 kişilik deneyimli ekibi ve 100’e yakın araç filosu ile Gaziantep Kargo müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermeye devam ediyor.

Yetki Belgelerimiz

Karayolu Taşıma Yönetmeliğine Uygunluk Belgelerimiz

Tags: Gaziantep Kargo Gaziantep Taşımacılık Gaziantep Ambarı Kilis Ambarı